חמישה אתרים שחובה לבקר בהם בברצלונה!

חמשת אתרי המאסט בברצלונה!

כנסיית הסגרדה פמיליה

יצירת המופת הגדולה ביותר של אנטוניו גאודי האדריכל הצבעוני שהפך את ברצלונה לבירת אדריכלות עולמית. הכנסיה שנמצאת בבניה עוד מ1882 היא היום אולי אתר הבניה המפורסם בעולם! למה נמשכת הבניה כלכך הרבה שנים? מה הסיפורים שמסתתרים מאחורי האלמטים הרבים על פני הכנסייה? מאיזה אתר אחר קרוב לברצלונה לקח גאודי את ההשראה? – מומלץ מאוד להגיע למקום ולגלות בעצמכם!

הרובע הגוטי 

מדובר על חלק מהעיר העתיקה של ברצלונה, שמו מגיע מסגנון הבניה המאופיין לו אותו תוכלו להרגיש בכל סימטה ברובע ובמיוחד כאשר תגיעו לקטדרלה הגותית המאיימת. היום הרובע הגוטי הוא בעצם מרכז העניינים, משלב בתוכו היסטוריה מרתקת המספרת סיפורים מרתקים ביניהם תוכלו לשמוע על המלכים הקתולים האכזריים, על מסעו של קולומבוס לגילוי אמריקה שהסתיים באחת הכיכרות ברובע, על מקום המפגש הקבוע של אמנים כמו דאלי ופיקאסו, וכמובן על היסטוריית הרובע היהודי שמסתתר בין הסמטאות המבוכיות. יחד עם ההיסטוריה משתלב החלק הכי שיק בעיר! תוכלו לגלות על כל החנויות המגניבות בעיר, מסעדות בארים וחיי לילה וגם גלריות מיוחדות – בקיצור, חובה.

הר היהודים (המונטג'ואיק)

מדובר על הריאה הירוקה של ברצלונה, שבה נוכחת היסטוריה ארוכת שנים השייכת לזכר הקהילה היהודית העתיקה של ברצלונה. ההר הפך להיות מרכז תרבותי וספורטיבי ובו נמצא האיצטדיון האולימפי המרשים של ברצלונה, הארמון הלאומי שהפך למוזיאון לאומנות של קטלוניה והכי חשוב כמה מהתצפיות היפות ביותר על העיר ברצלונה. בסופי שבוע למרגלות הר היהודים תוכלו למצוא את מופע המזרקות המזמרות של העיר בפלאסה אספניה.

הרובע היהודי 

בתוך העיר העתיקה ברובע הגוטי מסתתר לו כמו בתוך מבוך  האיזור שבו במשך כמה מאות של שנים התפתחה אחת מהקהילות היהודיות החשובות בספרד. הסמטאות המבוכיות של הרובע שומרות בתוכן אלפי סיפורים וזכרונות על חייה של קהילה מיוחדת וחשובה. פועלה של הקהילה בין היתר הפך את ברצלונה לאחת מבירות הסחר העולמיות, והביא עימו פרנסה לכל תושבי העיר. לקראת תקופת הגירוש היהודי הקהילה חוותה זעזוע שכנראה עד היום משפיע על תושבי העיר, סיפורי דור האנוסים וצרות המגורשים הם חוויה שלא כדאי לוותר עליה כדי להכיר את ההיסטוריה האמיתית של ברצלונה. וקבלו אקסטרה – בתוך הרובע היהודי נמצא הצ'ורוס הטעים ביותר בעיר, אז הנה עוד סיבה לבקר!

שער הניצחון של ברצלונה 

השער היפיפה הצבוע באדום הוא אחת מהפינות היפות ביותר בעיר, בזמן התערוכה העולמית של 1888 החליטו להוסיף לברצלונה שער ניצחון שיסמן את.. את זה נשאיר לכם לגלות, וזה בטוח לא מה שחשבתם!! באיזור תוכלו להרגיש כאחד המקומיים, ולצפות באמנים שהגיעו לעשות קצת מוזיקה לתיירים או באחד התחביבים הגדולים של ברצלונה – סקייטרים שמגיעים להתאמן ברחבה. וכמובן, אל תשכחו לקחת את אחת התמונות היפות ביותר שתעשו בטיול.

דילוג לתוכן